Raz jeszcze o sejmach w bezkrólewiu. Uwagi w związku z książką Tomasza Kucharskiego Sejmy elekcyjne w Rzeczypospolitej Obojga Narodów w latach 1632–1733.
Opis bibliograficzny
Szczegóły publikacji
Streszczenia
W artykule omówiono pracę, która poświęcona została sejmom elekcyjnym w Rzeczypospolitej Obojga Narodów w latach 1632–1733. W książce podjęto temat okresu bezkrólewia w Rzeczypospolitej jako stanu prawnoustrojowego oraz funkcjonowania organów władzy w tym czasie, zwłaszcza sejmów. Drugim celem omówionej pracy było przedstawienie proceduralnych form działania sejmów elekcyjnych w XVII–XVIII w., związanych z efektywnym wykonywaniem przez nie zadań, mających znaczenie dla ustroju państwa.
Linki zewnętrzne
Identyfikatory
Metryki
Eksport cytowania
Wsparcie dla menedżerów bibliografii:
Ta strona wspiera automatyczny import do Zotero, Mendeley i EndNote. Użytkownicy z zainstalowanym rozszerzeniem przeglądarki mogą zapisać tę publikację jednym kliknięciem - ikona pojawi się automatycznie w pasku narzędzi przeglądarki.
Informacje dodatkowe
| Status: | przed korektą |
|---|---|
| Praca recenzowana: | nie |
| Rekord utworzony: | 18 czerwca 2026 21:20 |
| Ostatnia aktualizacja: | 18 czerwca 2026 21:20 |